De mi történt a magyarokkal az államalapításig?

Pár százéves ugyan csak a magyar eredetkutatás, de a többi tudományos területen elért eredményekhez hasonló itt nem tudtak felmutatni az avatott vagy önjelölt szakértők. Sárközy Károly is csak egy jól olvasott, akkurátus értelmiséginek tartja magát, ugyanakkor Sámánrévüléstől harangzúgásig című kötete egy nagyon alapos kutatás összegzése, mely az elmúlt időszak talán legkiforrottabb eredetkutatásról szóló műve.



Kép forrása

Sárközy Károly megszállottan és szenvedélyesen szereti hazáját, benne azt a magyar ősiséget, mellyel oly sokan foglalkoztak már. A Sámánrévüléstől harangzúgásig című kötet szerzőjéről pár éve még a gulyásleves hungarikummá minősítése ügyében is olvasni lehetett. 
Ez a könyve egy klasszikus értelemben vett amatőr kutatássorozat eredményeinek összefoglalása, melyet – ahogy később nyilatkozott róla – többek között kínai, arab, iráni, örmény és orosz források felhasználásával alakított ki. Sárközy azt is elárulta interjújában, hogy könyve elkészítéséhez további 150 másik kötetben való elmerülés járult hozzá. Könyve megírása céljának pedig egész egyszerűen azt adta meg, hogy „ráébressze nemzetünk tagjait a nemzeti egység fontosságára, amelynek alappillérei a közös nyelv, a közös kultúra és a közös eredet egyesítő tudata.” 
A könyv sajátossága, hogy a magyar eredetkutatás, a magyar őstörténet vizsgálata ezúttal „egy hatalmas ismeretanyag felett töprengő olvasó szemszögéből boncolgatja a magyar őstörténet kérdéseit.” 
A hiánypótló mű a legújabb nyelvészeti, régészeti és genetikai kutatások eredményeire alapozva beszéli el a jóval ezer évvel ezelőtti és ki tudja milyen távolra nyúló magyar eredet históriáját.